کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

پای بیقرار


1 رای
فرامین
ارسال شده اسفند 12, 1393توسط فرامین
دسته: استخوان و مفاصل
کل بازدیدها: 1474
باسلام ، احتراماٌ، اینجانب چندین ساله دچار سندرم پای بیقرارهستم و شبها موقع خواب اذیتم میکنه آیا درمانی وجود دارد؟ متشکرم

همه پاسخ ها


1 رای
سعید رئیس زاده
ارسال شده اسفند 12, 1393توسط سعید رئیس زاده
سلام . قند وچربی خون رو کنترل نمایید
-برنامه غذایی از لحاظ منابع کلسیم ومنیزیم ویتامین د ویتامین کا بررسی کنید

حمام و ماساژ. حمام آب گرم و ماساژ پاها می‌تواند کمک بزرگی برای آرام کردن پاهای شما باشد.
کمپرس آب گرم و یا آب سرد. استفاده از کمپرس های آب گرم و سرد مفید بوده، بسته به اینکه کدام بیشتر بر شما تاثیر می‌گذارد از کمپرس سرد یا گرم استفاده نمایید.
استفاده از تکنیک های آرام کننده. تکنیک های آرام کننده (relaxation) همچون یوگا و مدیتیشن بخصوص قبل از خواب ممکن است بتواند به شما کمک نماید.
برنامه ریزی مناسب برای خواب. خستگی می‌تواند باعث بدتر شدن شدت سندرم پای بی قرار شود، پس حفظ بهداشت خواب بسیار مهم می‌باشد. دریافت خواب مناسب و همچنین برنامه ریزی مناسب برای خواب و محیط آرام بخش خواب می‌تواند به شما کمک نماید.
ورزش و تمرنیات بدنی. ورزش و تمرین معتدل و آرام می‌تواند باعث بهبود سندرم پای بی قرار شود. اما فشار زاد هنگام ورزش بخصوص بر پاها می‌تواند اثر معکوس داشته باشند.
اجتناب از مصرف کافئین. بعضی اوقات کاهش مصرف کافئین و یا قطع آن می‌تواند شدت بیماری را کاهش دهد. برای آزمایش این موضوع برخود می‌توانید چند هفته مصرف خوراکی های حاوی کافئین می‌تواند به شما کمک نماید.
عدم مصرف سیگار و الکل. هردو سیگار و الکل می‌توانند شدت بیماری را افزایش دهند. ترک سیگار و الکل ممکن است بتواند به شما در بهبود بیماری کمک نماید

0 رای
فرامین
ارسال شده اسفند 14, 1393توسط فرامین
متشکرم جناب رئیس زاده

0 رای
دکتر مهدی دهقانی
ارسال شده خرداد 4, 1394توسط دکتر مهدی دهقانی
سندرم پای بی قرار خطرناک نیست ولی می تواند اذیت کننده باشد. تغییر سبک زندگی مثل مواردی که همکارم در بالا اشاره کرد می تواند به درمان کمک کند. در موارد شدید پزشک از درمانهای دارویی در کنار اصلاح سبک زندگی استفاده می کند. البته منظور از درمان دارویی، استفاده از داروهای خواب آور نیست و این بیماری درمانهای اختصاصی خودش را دارد.
TOP