کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

خونریزی هنگان اجابت مزاج از مقعد


0 رای
امیر فصیحی
ارسال شده مرداد 4, 1394توسط امیر فصیحی
دسته: گوارش
کل بازدیدها: 895
با سلام خدمت همه پزشکان محترم و عذرخواهی بابت مطرح نمودن این سوال.
متاسفانه هنگام یبوست ، اجابت مزاج برای من واقعا کار مشکلی می شود و با خونریزی و درد همراه هست. بعد از ماه مبارک رمضان من دچار یبوست شدید شدم و با گزشت چند روز همچنان دچار درد هنگام دستشویی رفتن هستم. بابت این درد و خونریزی هم خجالت می کشم به پزشک مراجعه کنم. لطفا اگر می توانید کمکم کنید
با تشکر
برچسب ها: خونریزی, مقعد, در, یبوست

همه پاسخ ها


1 رای
دکتر زهرا عباس زاده
ارسال شده مرداد 5, 1394توسط دکتر زهرا عباس زاده
باسلام ودرود
این بیماری بسیارشایع است، دراثر یبوست مزمن، دفع اجابت سخت شده ومیتواند باعث پارگی مختصر مخاط گردد(فیشر) که با درد شدید همراه است و یا درطولانی مدت منجربه برجستگی عروق رکتوم بشکل واریسی گردد(هموروئید)،درصورت ابتلا به هموروئیدمعمولاً خونریزی بدون دردودرانتهای دفع، صورت میگیرد، درهرحال استفاده از غذاهای ملین مثل آلو، انجیر،کمپوت گلابی و...کمک کننده اند ودرخصوص درمان داروئی استفاده از شیاف آنتی هموروئید ویا آنتی فیشر(برحسب تشخیص فیشریاهموروئید یا وجودهردو) و درصورت داشتن درد نشستن بمدت ده دقیقه درون لگن آب گرم که حاوی 20 قطره بتادین است، موثرمیباشد، دوره درمان 5 روزه است وانتظارداریم این بیماری تا حداقل 6 ماه آتی تکرارنگردد، لذا درصورت تکراربیماری قبل از مدت گفته شده یا ادامه درد پس ازمصرف دارو ویا خونریزی شدید(رکتوراژی) حتماً به پزشک معالج مراجعه فرمائید.

0 رای
امیر فصیحی
ارسال شده مرداد 5, 1394توسط امیر فصیحی
خیلی ممنون از راهنمایی که فرمودید. کمک بزرگی به من نمودید. سپاسگذارم

0 رای
امیر فصیحی
ارسال شده مرداد 19, 1394توسط امیر فصیحی
خانم دکتر از شما خیلی ممنونم. من به داروخانه مراجعه کردم برای خرید شیاف ولی خانم دکتر مهربونی که مسئول فنی بود پیشنهاد داد از کرم آنتی همورویید استفاده کنم و هنگام استفاده واقعا تاثیر خوبی داشت و خیلی از شدت درد کم می کرد. همچنین رژیم غذایی که فرمودید را راعایت کردم . خدا را شکر بهبودی کامل حاصل شد و به روند عادی زندگی برگشتم.
بازهم از راهنمایی و پاسخ شما ممنون و سپاسگذارم . همیشه پاینده باشی
TOP