سوراخ کردن بخش غضروفی گوش

50
یک متخصص گوش و حلق و بینی با بیان اینکه بهتر است سوراخ کردن گوش را به لاله ی گوش محدود کرد، اظهار کرد: سوراخ کردن بخش غضروفی گوش باعث ایجاد عفونت های درد آور می شود که سلامتی گوش را به خطر می اندازد.
دکتر بهنام کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه امروزه سوراخ کردن گوش در محل های مختلف در بین برخی زنان رایج شده است گفت: برخی از زنان به جای یک گوشواره از چندین گوشواره استفاده می کنند که موجب افزایش سوراخ های گوش می شود. سوراخ کردن بخش غضروفی گوش می تواند عفونت های جبران ناپذیری را ایجاد کند که برخی از آن ها با جراحی و برش قسمت عفونی گوش، مصرف آنتی بیوتیک و تخلیه آپسه درمان می شود.
وی در ادامه افزود: هر زخمی دارای دوره ی نقاهت مشخص است که در صورت سوراخ کردن لاله گوش پس از گذشت 24 تا 48 ساعت زخم به طور کامل ترمیم می شود و می توان به راحتی استحمام کرد تا با آب و صابون ضد عفونی شود، اما زخم حاصل از سوراخ کردن بخش غضروفی گوش دارای دوران نقاهت طولانی تر و همراه با درد بیشتر است که در صورت مشاهده نشدن نشانه های بهبودی بهتر است با آب در تماس نباشد.
این متخصص متخصص گوش، گلو و بینی خاطر نشان کرد: پس از سوراخ کردن گوش با توجه به مقدار تورم و قرمزی، باید از پماد های ضدعفونی کننده گوش استفاده شود ولی استعمال پماد ضدعفونی کننده روی سطح زخم کافی نیست و باید با مالش دادن؛ وارد سوراخ گوش شود تا موثر باشد.
کاظمی در پایان با بیان اینکه سوراخ کردن گوش حتما باید در مراکزی که در آن رعایت کامل بهداشت همراه با استریلاسیون است، صورت گیرد، بیان کرد: پس از سوراخ کردن گوش و مشاهده علایمی مانند تورم، قرمزی و سفتی محل سوراخ که از علایم عفونت است، توصیه می شود، به متخصصان مراجعه شود تا برای جلوگیری از پیشروی عفونت اقدامات درمانی انجام شود.
رنگ خود را انتخاب کنید
تنظیمات قالب