کشورها در اختصاص بودجه برای بیماری‌های قلبی ناتوان هستند

کانال تلگرام پزشکی مشاوره آنلاین در تلگرام کانال جنسی در تلگرام

از
گزارش‌های جهانی نشان می‌دهند که درصد بالایی از هزینه‌های بهداشتی و درمانی صرف بیماری‌‌های قلبی و عروقی می‌شود و بسیاری از کشورها در اختصاص بودجه برای پیشگیری، کنترل و درمان این بیماری‌ها ناتوان هستند. مصطفی گرجی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: متاسفانه زندگی ماشینی و شهرنشینی مردم جوامع مختلف، موجب گسترش بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان‌ها، بیماری‌های مغزی و عصبی، اختلالات روحی و روانی، دیابت، بیماری‌ها کلیوی و ده‌ها نوع دیگر از بیما‍‌ری‌ها شده است.
وی با اشاره به صرف بودجه‌های بسیار سنگین برای بیماری‌های شایع شده، افزود: به طول قطع هزینه‌ای که صرف پیشگیری از بیماری‌‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان، دیابت و فشار خون بالا می‌شود، کمتر از هزینه‌هایی است که صرف مقابله با این بیماری‌ها و درمان آن‌ها می‌شود.
گرجی با بیان اینکه هزینه‌های بیماری‌های قلبی و عروقی قسمت اعظم بودجه‌های حوزه سلامت را شامل می‌شود، تاکید کرد: گزارش‌های جهانی نشان می‌دهند که درصد بالایی از هزینه‌های بهداشتی و درمانی صرف بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود که بسیاری از کشورها در اختصاص بودجه برای پیشگیری،‌ کنترل و درمان این بیماری‌ها ناتوان هستند.
وی یادآور شد: متاسفانه بودجه‌هایی که جهت پپشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی صرف می‌شود چندان قابل ملاحظه نیستند و همین موضوع موجب تحمیل هزینه‌های سنگین پس از بروز این بیماری‌ها می‌شود.
TOP